DZIAŁANIA PROJEKTOWE

NOWY POCZĄTEK Z IRADEM MAZLIAH

Rozpoczęliśmy drugą połowę projektu BBEDC (Boundary Breaking European Dance Connection, Erasmus+)!

Spotkania z naszym partnerem Iradem Mazliah, choreografem i dyrektorem artystycznym Warsaw Dance Department (WDD) będą odbywać się w piątki w sali fitness. Uczestniczyć w nich będą uczniowie ciekawi nowych wrażeń oraz gotowi na badanie swojego ciała i przekraczanie szeroko pojętych granic. Umysł umysłem, ale często zapominamy o fizycznym aspekcie swojego rozwoju…

Trzymamy kciuki za wytrwałość uczniów i jesteśmy pewni, że wysiłek przyniesie zaskakujące rezultaty 🙂

www.warsawdancedepartment.pl

 

[foogallery id=”6808″]

 

UCZNIOWIE NA „SLOWSTEPPER” W TEATRZE STUDIO
W projekcie BBEDC (Erasmus+) odwiedzamy ciekawe wydarzenia kulturalne (performance, koncert, teatr, taniec, wystawa, kino), często o charakterze interdyscyplinarnym. Kolejna wizyta przypadła na Teatr Studio, który gościł Hygina Delimata z Austrii z jego występem pt. SLOWSTEPPER w ramach spotkań tanecznych POLSKA PLATFORMA TAŃCA we współpracy z Österreichisches Kulturforum Warschau (Austriackie Forum Kultury).

Informacja o wydarzeniu

[foogallery id=”6875″]

Zdjęcia: Marta Ankiersztejn / Piotr Flantz

*
*
*
*

SHOW WE FRANCJI

Projekt BBEDC (Boundary Breaking European Dance Connection, Erasmus+ 2017-2020) na półmetku! Pierwsza połowa działań projektowych miała swoje zwieńczenie w postaci międzynarodowego występu scenicznego we francuskim La Flèche. Tancerzami byli uczniowie z 5. krajów partnerskich, tj. Polski, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Polska i Hiszpania prezentowały szeroko pojęty taniec współczesny, pozostałe kraje – breakdance. Całe wydarzenie odbiło się szerokim echem w mieście jak i w okolicy. Uczniowie odnieśli wielki sukces po wielu trudach i pracy włożonej w przygotowanie choreografii, ale było warto! Występ został nagrodzony stojącą owacją przez 600 osób, które były naszą widownią! Zważywszy na fakt, że większość uczniów występujących na scenie nie miało wcześniej nic wspólnego z tańcem i przygotowani zostali do występu przez naszych choreografów w ciągu zaledwie kilku miesięcy, musimy odczytywać to za NIESAMOWITE OSIĄGNIECIE! Przypomnę tylko, że wśród występujących mieliśmy także uczniów z niepełnosprawnościami ruchowymi i/lub intelektualnymi. Poza występem uczniowie mieli okazję spędzić tydzień we wspólnym gronie ucząc się siebie nawzajem, rozmawiając, słuchając, doświadczając wielu istotnych wrażeń. To wszystko nazywa się właśnie WŁĄCZANIEM/INTEGRACJĄ!
Zaznaczmy również, że wszelkie zdjęcia i nagrania (wywiady, codzienna dokumentacja wydarzeń, montaż, reżyseria) wykonuje nasz uczeń PIOTR FLANTZ.

Obszerna dokumentacja fotograficzna – poniżej, ale zachęcam Państwa zwłaszcza do obejrzenia całości SHOW (poniżej w linku)! Polscy uczniowie od ok.38.minuty 🙂

Wkrótce relacja filmowa z całego pobytu!

BBEDC SHOW (FRANCJA)

[foogallery id=”6821″]

*
*
*
*
JĘZYK TAŃCA WG OLGI COBOS (HISZPANIA)

Ostatni tydzień listopada był dla wielu uczniów wyjątkowy. Poznawaliśmy filozofię tańca współczesnego oraz uczyliśmy się bardziej zaawansowanych technik nagrywania, reżyserowania i montażu filmów. Gościliśmy w naszej szkole wybitną tancerkę z hiszpańskiego Palamos, założycielkę COBOSMIKA COMPANY, która prowadziła tygodniowe warsztaty taneczne dla grupy projektowej BBEDC (Boundary Breaking European Dance Connection, Erasmus+). Taniec jest punktem przewodnim projektu prowadzonego we współpracy z 4. innymi krajami – Wielką Brytanią, Holandią, Hiszpanią oraz Francją. Warsztaty miały na celu wprowadzenie uczniów w cudowny świat tańca współczesnego, przygotowanie układu do występu w Holandii w marcu 2018 oraz zintegrowanie grupy projektowej. Równolegle odbyły się zajęcia operatorsko-reżyserskie z Piotrem Małeckim, operatorem, filmowcem, ambasadorem marki CANON w Polsce. Grupa uczniów-filmowców zgłębiała tajniki tworzenia filmów najwyższej jakości poprzez dokumentację warsztatów tanecznych z Olgą Cobos. Szczegóły dotyczące powstałego filmu już wkrótce!
W czasie pobytu naszego gościa w Warszawie wzięliśmy także udział w koncercie/performance w ramach 13th MÓZG Festival w PKiN (we współpracy z Warsaw Dance Department).

OLGA COBOS
COBOSMIKA COMPANY

PIOTR MAŁECKI

[foogallery id=”6225″]
[foogallery id=”6254″]