DZIAŁANIA PROJEKTOWE COMENIUS

REALIZACJA PROJEKTU COMENIUS ”Street Art Bridges Europe” w latach 2013 – 2015

[ezcol_1third]logo_g16[/ezcol_1third] [ezcol_1third]logo[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]comenius_logo2[/ezcol_1third_end]


ikonki do spisu tresci-16

PROJEKT „SABE” W ZAGRANICZNYCH MEDIACH

„SABE” – Facebook

„SABE” – Google+


GORĄCA KORESPONDENCJA Z CASTELBUONO

W ”Korniszonie” nr 6 (z czerwca 2015r.) wydawanym przez MDK ”Ochota” można przeczytać o wizycie uczniów i nauczycieli z naszego Gimnazjum na Sycylii.

[foogallery id=”1802″]


Z WIZYTĄ ROBOCZĄ NA SYCYLII
W dniach 12 – 17 maja br. wyróżnieni uczniowie wraz z grupą nauczycieli odwiedzili szkołę partnerską w Castelbuono (Włochy) w ramach projektu „Street Art Bridges Europe”.

A OTO KAWAŁEK SYCYLII …

[foogallery id=”1773″]WIDEOKONFERENCJA W RAMACH PROJEKTU „SABE”

W poniedziałek 23 marca br. została przeprowadzona wideokonferencja z uczniami i nauczycielami ze szkoły partnerskiej z Masaron na wyspie Rodos (Grecja).

[foogallery id=”1804″]


ROZSTRZYGNIĘTE KONKURSY ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Od października 2014 roku przeprowadziliśmy w naszej szkole 3 konkursy w ramach projektu „Street Art Bridges Europe” (program COMENIUS):
* konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim;
* konkurs „Object painting: Zmieniamy przedmioty użytku publicznego w obiekty sztuki”;
* test wiedzy o Włoszech i Sycylii.

Zadaniem powyższych konkursów było zgłębienie wiedzy z podanych obszarów oraz wzbudzenie kreatywności i krytycznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość/przestrzeń.

Pięciu uczniów z największą ilością zdobytych punktów w nagrodę poleci do szkoły partnerskiej projektu (Castelbuono, Sycylia) w maju 2015 roku.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach dziękujemy za poświęcony czas i wytrwałość!

Oto 5 pierwszych miejsc z listy z punktacją końcową:
1. Osowska Kinga Klasa 3d
2. Barcz Michalina Klasa 1b
3. Kołodziejczyk Wiktoria Klasa 3d
4. Rosiak Mateusz Klasa 2d
5. Gołowanow Patryk Klasa 3d
Zwycięzcom gratulujemy!


WIZYTA W WARSZAWIE – WRZESIEŃ 2014
W dniach 24 – 27.09.2014 szkoła nasza gościła partnerów projektu z Włoch, Niemiec, Francji, Grecji, Słowenii i Słowacji. W programie wizyty było sporo zwiedzania oraz dużo zajęć z rówieśnikami w szkole. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w pokazie talentów, warsztatach „Grafitti – wandalizm czy sztuka?” w Centrum Sztuki Współczesnej oraz w grze miejskiej „Dostrzeż sztukę!” zakończonej oficjalnym odczytem wiersza Tuwima „Lokomotywa” przy muralu o tej samej nazwie mieszczącym się przy Placu Grzybowskim. Zwieńczeniem wizyty w Warszawie był międzynarodowy piknik europejski na którym uroczyście odsłonięto mural „SABE”. Mieliśmy wówczas przyjemność gościć takie osobowości jak Attache ds. Kultury Ambasady Grecji i Słowenii, przedstawiciela Ambasady Niemiec oraz profesora Instytutu Włoskiego w Warszawie.

[foogallery id=”1813″]


MIĘDZYNARODOWY PIKNIK W GIM16
Dnia 27 września br. w naszej szkole odbędzie się Międzynarodowy Piknik Szkolny zorganizowany w ramach działań projektu „SABE”. Punktem kulminacyjnym pikniku, na którym obecni będą uczniowie i nauczyciele z Francji, Włoch, Słowenii, Niemiec, Słowacji i Grecji (partnerzy projektu „Street Art Bridges Europe”) jest uroczyste odsłonięcie murala o tematyce europejskiej na budynku szkoły. Ponadto planowane są różnego rodzaju atrakcje sportowe, konkursy oraz poczęstunek.
ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy wszystkich naszych uczniów wraz z rodzeństwem i rodzicami.


TRAMWAJ EUROPEJSKI – SZLAKIEM UNII EUROPEJSKIEJ PO WARSZAWIE
Dnia 20.05.2014 grupa 24 uczniów pod opieką pań Anety Mikołajczyk i Małgorzaty Maciejko miała możliwość uczestniczenia w lekcji na temat Unii Europejskiej zorganizowanej w zabytkowym tramwaju promocyjnym pod przewodnictwem organizacji EUROPE DIRECT+. Spora dawka wiedzy i pozytywnego nastawienia w doborowym towarzystwie. Zwycięzcy przeprowadzonego quizu o Unii Europejskiej wzbogacili się również o T-shirty, kubki i inne gadżety.

[foogallery id=”2087″]

 

Prezentacja przebiegu lekcji europejskiej:

[foogallery id=”2093″]


WARSZTATY O SZTUCE ULICY

W grudniu uczniowie z projektu SABE wzięli udział w warsztatach o sztuce ulicy. Wykład poświęcony warszawskiej sztuce ulicy poprowadziła Aleksandra Litorowicz (Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, www.puszka.waw.pl), a część praktyczną na temat szablonu – Wojciech Wiśniewski (TAKI MYK Studio, Szablon Dżem).

PRZECZYTAJ wywiad z artystą TakiMyk (EN)
ZOBACZ FILM – Najlepsze albumy o sztuce ulicy w Warszawie wykonane przez uczniów naszej szkoły

Ponadto w ramach projektu Comenius „Sztuka ulicy łączy Europę” 20 uczniów z najlepszymi wynikami wzięło udział w warsztatach poświęconych sztuce ulicy a dokładniej tworzeniu szablonów. Widocznym efektem tych zajęć jest nowy wygląd naszej siłowni.

[foogallery id=”1893″]