Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Na zakup książek i elementów wyposażenia do biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo otrzymaliśmy 15 000 zł.

Lekcja biblioteczna

W ramach współpracy z biblioteką publiczną, uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez pracownika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy. Tematem zajęć było rozpoznanie nieprawdziwych informacji dostępnych w internecie oraz promowanie nowości czytelniczych.

Konkurs SLEEVEFACE UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Zapraszamy do udziału w konkursie SLEEVEFACE UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ. Prześlij zdjęcie konkursowe w formie elektronicznej (w formacie JPEG) na adres mailowy: biblioteka@lo69.edu.pl

Spektakl performatywny ,,MY czytaMY, a TY?”- zaproszenie

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach obchodów miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie klasy Ie o profilu artystycznym przygotowali w ramach zajęć teatralnych spektakl performatywny ,,MY czytaMY, a TY?”. Spektakl zainspirowany wierszem Edwarda Szymańskiego ,,Książka”.

Dla młodych aktorów był to bardzo udany debiut sceniczny, który spełnił też swoją rolę edukacyjną – zachęcił wszystkich do czytania książek i do odwiedzania Biblioteki Szkolnej pełnej nowości wydawniczych. Na każdego czekały słodkie niespodzianki z miłą czytelniczą sentencją o książce. 

Dziękujemy za wspaniałą teatralną przerwę.

Opiekunowie projektu: 

Katarzyna Rewera – Malec 

Magdalena Angielska – Jędrzejczyk

Przedłużenie terminu zakończenia konkursu ,,Sleeveface, ubierz się w książkę”.

UWAGA!!!

Konkurs ,,Sleeveface, ubierz się w książkę” przedłużony do 28 listopada. Zachęcam do udziału młodzież i nauczycieli naszej szkoły.

BLACK WEEK w bibliotece