Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Na zakup książek i elementów wyposażenia do biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo otrzymaliśmy 15 000 zł.

Lekcja biblioteczna

W ramach współpracy z biblioteką publiczną, uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez pracownika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy. Tematem zajęć było rozpoznanie nieprawdziwych informacji dostępnych w internecie oraz promowanie nowości czytelniczych.

Konkurs SLEEVEFACE UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Zapraszamy do udziału w konkursie SLEEVEFACE UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ. Prześlij zdjęcie konkursowe w formie elektronicznej (w formacie JPEG) na adres mailowy: biblioteka@lo69.edu.pl

Spektakl performatywny ,,MY czytaMY, a TY?”- zaproszenie

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach obchodów miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie klasy Ie o profilu artystycznym przygotowali w ramach zajęć teatralnych spektakl performatywny ,,MY czytaMY, a TY?”. Spektakl zainspirowany wierszem Edwarda Szymańskiego ,,Książka”.

Dla młodych aktorów był to bardzo udany debiut sceniczny, który spełnił też swoją rolę edukacyjną – zachęcił wszystkich do czytania książek i do odwiedzania Biblioteki Szkolnej pełnej nowości wydawniczych. Na każdego czekały słodkie niespodzianki z miłą czytelniczą sentencją o książce. 

Dziękujemy za wspaniałą teatralną przerwę.

Opiekunowie projektu: 

Katarzyna Rewera – Malec 

Magdalena Angielska – Jędrzejczyk

Przedłużenie terminu zakończenia konkursu ,,Sleeveface, ubierz się w książkę”.

UWAGA!!!

Konkurs ,,Sleeveface, ubierz się w książkę” przedłużony do 28 listopada. Zachęcam do udziału młodzież i nauczycieli naszej szkoły.

BLACK WEEK w bibliotece

Kolejne nowości dla czytelników

Do biblioteki szkolnej dotarły kolejne nowości zakupione w ramach NPRC. Zakupiliśmy książki o tematyce historycznej, książki obyczajowe, młodzieżowe, kryminalne, biograficzne, psychologiczne oraz lektury do języka polskiego. Zostały one już włączone do księgozbioru i mogą być wypożyczane przez czytelników.

Wyniki konkursu SLEEVEFACE – ubierz się w książkę

I miejsce : Hanna Stępień 1c

                    Karolina Zadrożna 2e

II miejsce : Oliwia Pawela 3a

                    Maria Rajkowska 1c

III miejsce : Maciej Kowalski 4b

                     Hanna Sitek 1c

Nagroda specjalna : Pani prof. Urszula Oneksiak

Biblioteczny ESCAPE ROOM

Biblioteczny ESCAPE ROOM zorganizowany w ramach NPRC poświęcony tematyce ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza mocno rozgrzał walczące drużyny klas drugich. Literackie zagadki, szyfry, interaktywne zadania były miłym urozmaiceniem  szkolnych zajęć i formą uczczenia 200. rocznicy wydania ,,Ballad i romansów”. To był czas współpracy, mądrego główkowania i udanej promocji czytelnictwa. 

Organizatorki:

Magdalena Angielska – Jędrzejczyk (nauczyciel bibliotekarz)

Katarzyna Rewera – Malec (nauczycielska j. poskiego)

Wystawa

W ramach współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie, w naszej szkole została zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Adama Mickiewicza. 

Nowa pozycja czytelnicza warta polecenia

Kierując się słowami J>D> Thoreau: ,, Przeczytaj najpierw najlepsze książki, w przeciwnym razie możesz nie mieć okazji ich przeczytać”, od dzisiaj rekomendujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom niezwykle wartościową książkę Justyny Sucheckiej ,, Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”. 

O jej wyjątkowej treści, dotyczącej troski o zdrowie psychiczne, przekonała się grupa uczniów z naszej szkoły, która uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką, dziennikarką edukacyjną, przyjaciółką młodzieży i sojuszniczką nauczycieli. 

WARTO zatem zajrzeć do biblioteki szkolnej i wypożyczyć OBOWIĄZKOWO nową pozycję. 

GALA PODSUMOWUJĄCA UDZIAŁ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W NARODOWYM PROGRAMIE ROZWOJU CZYTELNICTWA

GALA PODSUMOWUJĄCA UDZIAŁ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W NARODOWYM PROGRAMIE ROZWOJU CZYTELNICTWA odbyła się 19 grudnia 2022 r. 

Podczas uroczystego podsumowania projektu ogłoszono wyniki konkursów: Sleeveface- ubierz się w książkę, plastyczny konkurs Ballady i romanse A. Mickiewicza oraz konkurs Biblioteczny Escape room pod hasłem Ballady i romanse A. Mickiewicza. Wręczone zostały dyplomy oraz Bony na książki, które można odebrać w szkolnej bibliotece.

Działania projektowe zostały podporządkowane tematyce Roku 2022 poświęconego ROMANTYZMOWI ,a to w związku ze świętowaniem 200. rocznicy wydania Ballad i romansów A. Mickiewicza. Dlatego podczas gali pani magister Klaudia Abucewicz  wygłosiła prelekcję na temat ,,Języka utworów Adama Mickiewicza” oraz promowania czytelnictwa.

W ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA zostało zakupionych 499 książek oraz audiobooki. Wśród nich znalazły się lektury, książki historyczne, komiksy, jednak przy zakupie, najbardziej były brane pod uwagę preferencje czytelnicze naszych uczniów, którzy chętnie podsuwali własne propozycje.