Osoba pisząca list na kartce

List Dyrektora Szkoły do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Szanowni Państwo,

Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Był to czas wytężonej nauki i pracy, ale także czas, w którym stanęliśmy wobec nowych, nieznanych do tej pory wyzwań. Nikt z nas nie spodziewał się, że rok szkolny 2019/2020 będzie tak wyglądał. Musieliśmy stawić czoła wielu problemom i obawom. Jestem przekonana, że doświadczenia, które zdobyliśmy, dodadzą nam wiary we własne umiejętności i sprawią, że pokonywanie kolejnych „życiowych schodów” będzie łatwiejsze niż do tej pory sądziliśmy.
Drodzy Uczniowie, Albert Einstein porównał kiedyś prawdziwą naukę do tajemnicy – kto jej nie pozna jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka. Jestem pewna, że wielu z Was doświadczyło oczarowania tą tajemnicą, że poznaliście prawdę i mądrość w różnych dziedzinach życia. Myślę, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkryte i rozwijane w naszej szkole będą procentowały. Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów, które osiągnęliście dzięki pracowitości i systematyczności. Dziękujemy Wam za pracę charytatywną, miłą atmosferę, odwagę, cierpliwość i wrażliwość na drugiego człowieka. Z dumą dostrzegam, że z każdym kolejnym krokiem odkrywacie nowe możliwości i coraz pełniej korzystacie z własnych umiejętności, rozwijając i pielęgnując te wartości, które tkwią w Was samych.
Szanowni Rodzice, dziękuję za wspólne dostrzeganie problemów i potrzeb społeczności szkolnej. Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowania za wszelką współpracę, za każdy gest, dobre słowo, za to, że zawsze mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie. Zdaję sobie sprawę, jak trudny był ten rok także dla Państwa. Wsparcie ze strony rodziców pozwala na to, aby szkoła była nie tylko miejscem, w którym przekazuje się wiedzę o otaczającym świecie, ale również wspierała rozwój młodych, pełnych energii ludzi, którzy czerpią wzorce od osób z najbliższego otoczenia, od osób, które są dla nich autorytetami.
Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły, dziękuję Wam za wysiłek i Wasze zaangażowanie w codziennej pracy. Dziękuję, że dbacie o edukację naszych Wychowanków, jak też Ich bezpieczeństwo, że podejmujecie różne inicjatywy, budujące pozytywny wizerunek naszej szkoły. Dziękuję za to, że jesteście wspierającym się zespołem, na który zawsze można liczyć. Praca nauczyciela, w dobie erozji autorytetów, jest zadaniem trudnym, tym bardziej wszystkim Państwu dziękuję.
Mówiąc Wszystkim „do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się w szkole na „normalnych” lekcjach , pełni energii do dalszej pracy i nauki. Życzę zdrowych, pogodnych, pięknych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Anna Jaroszek